Informacion

In occasione della festa del Festival del Piano, associazione AQUILA si presenta con partecipazione del cantante famoso Ylli Baka e il gruppo del centro culturale della città di Divjaka composto da cantanti e ballerini… Vi aspettiamo numerosi per condividere insieme momenti belli in compagnia di tante altre nazionalità.. Festival del Piano ha lo scopo di
[Vazhdoni leximin …]


Per te pare filma Shqiptar klikoni ketu

Filma
Fotongjarje
Informacion
Lajme & Sport
Ngjarje-Aktivitete

In occasione della festa del Festival del Piano, associazione AQUILA si presenta con partecipazione del cantante famoso Ylli Baka e il gruppo del centro culturale della città di Divjaka composto da cantanti e ballerini… Vi aspettiamo numerosi per condividere insieme momenti belli in compagnia di tante altre nazionalità.. Festival del Piano ha lo scopo di
[Vazhdoni leximin …]

gianni_de_biasi_layout_1-lld

vjaka - Karavasta National Park

  Divjaka Divjaka është një qytet në Shqipërinë e Mesme që ndodhet pes km larg Detit Adriatik dhe në veri-lindje të Lagunës së Karavastës me rreth 7 282 banorë.Lashtësia Mendohet se kodrat e Divjakes deri ne afersi te Terbufit kane qene te banuara qysh ne kohet e lashta. Kjo vertetohet edhe nga shume objekte arkeologjike
[Vazhdoni leximin …]

Informacion


In occasione della festa del Festival del Piano, associazione AQUILA si presenta con partecipazione del cantante famoso Ylli Baka e il gruppo del centro culturale della città di Divjaka composto da cantanti e ballerini… Vi aspettiamo numerosi per condividere insieme momenti belli in compagnia di tante altre nazionalità.. Festival del Piano ha lo scopo di
[Vazhdoni leximin …]

Me misterin Gianni De Biasi
UNE JAM KUQ E ZI

Ngjarje-Aktivitete

14123 Festa e 28-29 Nentorit 2014

  Video nga festa e 28-29 Nentorit 2014  

101 Vjetori i shtetit Shqiptar Aquila Club Ancona Shoqata Shqiptare 101 Vjetori i Shtetit Shqiptar

Me rastin e 101 vjetorit, komuniteti shqipetar i Ankones, organizon nje feste ne ambjentet e Restorant, “LA FONTE-PORTONOVO“, ne 30 Nentor ne oren 19:00. Pas Suksesit per festen e 100 Vjetorit te shtetit Shqipetar Shoqata Shqiptare AquilaClub ne Qytetin e Ankones. Organizon dhe kete vite 101 Vjetorin e shtetit Shqiptar. Te Ftuar special dhe qe
[Vazhdoni leximin …]

Fituesi i turneut te bilardos 2013 Aquilaclub Ancona Turneu i Bilardos Aquila Club 2013 Ancona

Fituesi i turneut te bilardos 2013 Aquilaclub Ancona    

Fotongjarje

vjaka - Karavasta National Park

  Divjaka Divjaka është një qytet në Shqipërinë e Mesme që ndodhet pes km larg Detit Adriatik dhe në veri-lindje të Lagunës së Karavastës me rreth 7 282 banorë.Lashtësia Mendohet se kodrat e Divjakes deri ne afersi te Terbufit kane qene te banuara qysh ne kohet e lashta. Kjo vertetohet edhe nga shume objekte arkeologjike
[Vazhdoni leximin …]

FESTA E PAVARSISE

Le te festojm se bashku 104 vjetorin e pavaresise nen tingujit e musikes shqiptare, me te ftuar: – ARJAN SAKO – Klarinet – KOZETA SHABANI – Kengetare – SAIMIR BAHJA – Organo – SOKOL JESHILI – Kitare Festa do te zhvillohet diten e diel me date 27 Nentor 2016, ora 12:00 ne Ristorante – Pizzeria
[Vazhdoni leximin …]

pasaporta biometrike e republikes se shqiperise Përse duhet të vijë një emigrant për të votuar? Pirro Lutaj / Deputet i PS-së (sh)

Një emigrant do ja vlente të kthehej në Shqipëri për të votuar, sepse ai duhet të jetë aksioner i vendimeve politike që merren me atdheun. Emigrantët kanë kontribuar me vite në mirëqenien e vendit, duke sjellë para, eksperiencë, vlera dhe ide. Por, asnjëherë fjala e tyre nuk është dëgjuar dhe interesat e tyre nuk janë
[Vazhdoni leximin …]